Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Z okazji przyznania Ryszardowi Krynickiemu Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, postanowiliśmy zorganizować konkurs jednego wiersza związany z twórczością Laureata.

Mottem konkursu jest fragment wiersza Ryszarda Krynickiego „Podróż pośmiertna (III)” :

" Pewnego pięknego poranka, także i ty możesz nagle wyjść z domu, aby doń nigdy nie powrócić"

Każdy użytkownik Poemy, który założył konto najpóźniej dzień przed rozpoczęciem konkursu może zgłosić jeden, wcześniej niepublikowany wiersz nawiązujący do motta, poprzez publikację z dopiskiem do tytułu “ [Konkurs Jednego Wiersza]“.

Wiersze będą dodawane do akcji specjalnej. W przypadku możliwego przeoczenia, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]

Czas trwania konkursu: 1.06-30.06.2015. Rozstrzygnięcie konkursu 7.07.2015 r. W przypadku niskiej lub bardzo dużej frekwencji możliwa prolongata konkursu, ogłoszona z wyprzedzeniem.

Jurorem konkursu jest poeta Jakub Sajkowski, zaś nagrodą główną jego nowy tomik „Google Translator” z autografem!