Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Wyniki konkursu: https://poema.pl/forum/16-aktualnosci-redakcyjne/tematy/44486-konkurs-marcowy-wyniki

Redakcja serwisu poema.pl zaprasza do udziału w “MARCOWYM KONKURSIE POETYCKIM”.

Każdy użytkownik Poemy, który założył konto najpóźniej dzień przed rozpoczęciem konkursu może zgłosić dwa, wcześniej niepublikowane wiersze, nawiązujące do jednego z dwóch cytatów:

Robert Lowell:
„Piekło? Ja sam jestem piekłem;
nie ma wokół nikogo”

(i coś dla Krzysia)
Jacek Podsiadło:
„moje znaczenie jest wyolbrzymione, dotknij mnie
i sprawdź.”

Pracę konkursową należy opublikować na stronie serwisu poema.pl z dopiskiem do tytułu “[nie lubię konkursów]“.

Wiersze będą dodawane do akcji specjalnej przez Redakcję. W przypadku możliwego przeoczenia, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] Po dodaniu wiersza do akcji specjalnej, zabrania się edytowania zgłoszonej pracy.

Czas trwania konkursu: 3.03-31.03.2016. Rozstrzygnięcie konkursu 10.04.2016 r. W przypadku niskiej lub bardzo dużej frekwencji możliwa prolongata konkursu, ogłoszona z wyprzedzeniem.

Jury wybierze do trzech wierszy, których autorzy zostaną nagrodzeni książkami, podarowanymi w akcji „podziel się książką”.

Kilka słów o jury:

Sue- odważna, trochę spolegliwa, ale jak się na kogoś zatnie, to klękajcie fani Tarantina. Specjalistka od haiku i bycia pozywaną, próbuje połączyć oba hobby.

Brozik - ZŁY człowiek/celebrytka – ten tytuł mówi sam za siebie i za połowę poemy. Nie da sobie w kaszę dmuchać, bo je prosto z garnka, z workiem i wrzątkiem.

TheUnforgiven- nie wybacza, ale szybko zapomina. Wszyscy go lubią, bo się nie wychyla. A tak naprawdę, tropi poemowych trolli i wjeżdża im na chatę.

Bartek Ilczuk – odkąd wrócił ze Stambułu, próbowaliśmy dojrzeć co chowa pod koszulką. Okazało się, że po prostu nażarł się tyle kebsa. Poszukiwacz weny i papierosów marki „Cudzens”.

Alga- kobieta perpendykiel, czyli „przyfasolić im, czy nie przyfasolić”. Na fejsie znana jako „jestem na każdym zdjęciu z krakowskich imprez literackich”.

Norbert Gołąb- nieopierzona, szara eminencja, ale tylko z profilówki, bo nie kryje swoich dążeń do przejęcia władzy nad światem i dyktowania jedynej właściwej, własnej doktryny poezji.

Zapraszamy do udziału w konkursie! Wszelkie pytania w sprawie konkursu proszę kierować na mail redakcji. Pozwy również.