Drodzy Admini. Ten dział został utworzony specjalnie dla Waszej twórczości. Mamy nadzieję, że pod jego egidą powstanie wiele poematów, które być może któregoś dnia - w co nie wątpimy - przejdą do klasyki literatury - czego serdecznie Wam i sobie życzymy :)

Silniczki czy wiersze?
No, co jest ważniejsze? 

:)   

na początku jest łatwo
świat można objąć ustami
zamykać w sobie życie

:*   

Lista kontenerów

Ilość odsłon: 1797245

Komentarze

Konto usunięte

2-22-2

grudzień 25, 2016 23:41

cześć, jestem nowa
zapraszam

październik 23, 2016 23:31

https://poema.pl/publikacja/216074-to-wszystko

witam serdecznie, założyłam konto by dzielić się z wami moimi wypocinami :) serdecznie zapraszam do czytania!

październik 23, 2016 23:31

https://poema.pl/publikacja/216074-to-wszystko

witam serdecznie, założyłam konto by dzielić się z wami moimi wypocinami :) serdecznie zapraszam do czytania!

marzec 25, 2016 09:26

Mam ciężki okres w życiu i tak mnie wczoraj natchnelo. Włączyłam notanik i napisalam kilka słów, przeczytałam pierwszy raz i drugi, i stwierdzilam, ze mam ochotę podzielić się tym z innymi. Zdaje sobie sprawę że nie jest to dobry wiersz (o ile w ogóle jest wierszem), ale zachęcam do zostawienia komentarza.

https://poema.pl/publikacja/212467-nibylandia

listopad 21, 2015 15:12

Dzień dobry. O istnieniu tego serwisu dowiedziałam się przed chwilą i w tej samej chwili się tu zarejestrowałam. Popełniłam też publikację :-) Witam wszystkich bardzo serdecznie i życzę, by ten deszczowy, szary weekend był miły. Grażyna

Konto usunięte

2-22-2

październik 31, 2015 11:21

No więc... Pragnę wszystkich powitać, oraz serdecznie poprosić o komentowanie mojego wiersza (czy czymkolwiek ten twór ma się okazać); https://poema.pl/publikacja/208877-otwarcie-korowodu-nienawistnych-dusz-bliskosc-nienawisci
Zależy mi na Waszej opinii, bo sama już w zasadzie nie wiem, czy warto jest, abym cokolwiek tutaj jeszcze publikowała. Nie chciałabym swoją twórczością nieumyślnie krzywdzić na dłuższą metę Waszych oczu.

sierpień 25, 2015 18:21

witam wszystkich, jest tu nowa, w zasadzie dziś dowiedziałam się o istnieniu strony, wiersze zawsze pisałam do szuflady i w końcu postanowiłam się przekonać, czy jest to coś warte nie tylko dla mnie,
zapraszam i liczę na konstruktywną krytykę
https://poema.pl/publikacja/207359-ruchome-piaski

czerwiec 10, 2015 21:31

hehe
BlueBerry
:)))
nieporozumienie

czerwiec 10, 2015 21:00

Ten dekalog to chyba antydekalog. Owszem poetą jest się z wyboru. I dlatego też samemu się powinno tworzyć, wymyślać, przedstawiać swoje wyobrażenia. Rozwijać a nie stać w miejscu. Nie ogrzewać kotletów po Tetmajerze czy Mickiewiczu. Inwersje? Żyjemy w XXI w. Dlaczego chcesz wpajać ludziom jakąś opinię? Skoro tak, to ja przedstawię swoją Niech ludzie mają swoją opinię, do której sami dojdą. I niech ją wyrażają. Autor nie powinien czuć się urażony, bo jeśli pisze, to każdy ma prawo zobaczyć w tym to co chce i będzie to prawdą. Bez bazowania na przeszłości, bo żyjemy tu i teraz. Owszem tematyka i uczucia są ważne - ale dlaczego mam czuć to samo co autor i widzieć to co on? Gdzie tu jest wolność? Czym jest poezja skoro nie wolnością? Dla mnie jest bezgraniczną wolnością ; bez ogłupiających narzutów, które zabijają inteligencję. Krytyka jest bardzo ważna. Niech wywołuje dyskusje. Budująca krytyka, nie ta wynikająca z ego, z ambicji, która jest wpompywane od małego. Każdy wiersz ma sens, nawet jeśli nie jest oczywisty. Wiersz jest dobry jeśli jest własnym wytworem, a nie kopią dawnych wieszczy.
Rymy? Archaizmy? Jak kto lubi, osobiście znowu są dla mnie czymś, co jest podane na tacy i brane przez tych, którzy nie mają swojej wyobraźni by posłużyć się czymś nowym. Dlaczego wpajasz ludziom opinię, która zabrania rozwoju i narzuca szablon? Czas nie stoi w miejscu, poezja zmienia się wraz z ludźmi. Szablon odrysowują Ci, którzy słuchają rozkazów, są automatem i nie mają pytań. Poezja to dociekliwość, powstaje z refleksji.
Dlaczego rozszerzasz opinię, która zabija ludzką ciekawość, zastępując ją samymi odpowiedziami ? :) :)

maj 13, 2015 16:26

Zapraszam https://poema.pl/publikacja/205109-slepiec