Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Lista kontenerów

Ilość odsłon: 63408

Komentarze

Konto usunięte

2-1

marzec 27, 2010 17:18

o nocy marcowa, zacznij od słowa - wiosna rozkwita budząca do życia świat.

Konto usunięte

2-1

listopad 24, 2008 12:03

już jestem. automatycznie cofam pytanie ^^

Konto usunięte

2-1

listopad 19, 2008 14:07

dlaczego nie mam tu działu? to w takim razie gdzie trafiają moje wiersze :] ?

styczeń 17, 2007 20:21

poeci powinni pisac, zolnierze walczyc? 'zolnierz jest po to zeby zabijac/nawe gdy rozkaz sam sobie wyda'? nie moge sie zgodzic z takim predestynowaniem ludzi. dajmy kazdemu wolny wobor, jesli poeta chce zabijac, niech zabija skoro juz uznal, ze jest w stanie. zolnierz nie chce zabijac? wolna wola. apeluje - nie generalizujmy. pozdrawiam serdecznie. Kit.

czerwiec 05, 2006 17:00

Krzysztof Kamil Baczyński...ludzie...jak tylko zobaczyłem że rozmowa toczy się na Jego temat,to musiałem coś napisać...dla mnie On stał się wzorem..przez jego wiersze czułem że oddycham...tak w ogóle ciekawi mnie jedna rzecz-mianowicie czy nie wkurza was maksymalnie,jak "wszystkowiedzący polonisci" interpretują każdy jego wers i zdaje się w każdym odnajdują niesamowitą,przesadną głebię?..piszecie wiersze?w takim razie sami możecie zauważyć,że czasem słowa,to czysty spontan,a nie przemyślana koncepcja..no ale polonisci wiedzą...prawda-wiele można odczytac,ale niektóre rzeczy powinno się pozostawić bez komentarza...niektóre wersy są piękne,bo są tylko wersami,mają niesamowitą budowę,zaskakujące wyrażenia,metafory..jednak nie muszą mieć koniecznie jakiejś głebi...Moja złość kiruje naturalnie tylko na polonistów,bo Gloria Baczyński!

Kwiotek

maj 23, 2006 20:22

K K Baczyński to na pewno wielki patriota.Prawde mowiąc nie miał raczej wyboru czy walczyc czy nie.Był wychowywany w rodzinie gdzie tradycje patriotyczne były mocno zakorzenione. Jednak przeżywał wewnętrzne rozterki sam do końca nie wiedząc czy postępuje słusznie zabijając drugiego czlowieka sumienie zadawało mu ciągłe uparte pytanie jak zostaną (kolumbowie)ocenieni przez współczesnych widac to w jego twórczości

marzec 12, 2006 09:25

historia pokazuje, że ilu poetów na wojnie tyle trupów. poeci powinni pisać, żołnierze powinni walczyć. poeci to nie żołnierze. z małymi wyjątkami. chociaż sama nie wiem, taka ze mnie patriotka, że szkoda gadać, więc moje uczucia ojczyźniane są w odwrocie. a gdyby baczyński nie zginął, to być może byśmy o nim tyle nie rozmawiali. jasną sprawą jest, że przedwcześnie zmarli obrastają w legendę czy mit nawet. zapomniałam dodać, że bardzo sobie cenię K.K.Baczyńskiego. Jednak nie sądzę żeby to była dobra decyzja: udział w powstaniu. Jednak równocześnie rozumiem, że inaczej nie mógł.

styczeń 21, 2006 23:36

chyba zapomniałem w mojej głupocie wpisać, że takich poetów szkoda cholernie.

styczeń 19, 2006 21:16

Nie wyciągajmy trupów panowie, bo co zgniło to już nie nasze.

grudzień 28, 2005 00:31

K.K. Baczyński był bardzo słabym żołnierzem....podchorążówkę skończył ledwo..ledwo - a w czasie powstania jak pamiętamy zbyt długo nie pobiegał (o ile miał szczęście dostać karabin - nie wszyscy mieli ;(( ) - poeci na bagnety to tylko głupia narodowa przypadłość . Pozdrawiam kad