Z uwagi na ustawienia prywatności nie wszystkie dane tego użytkownika są widoczne

Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Nazywam się: Emalgorzata Zakrzewska

Trochę o mnie: Wiek - odpowiedni. Robię - zamieszanie wokół życia. Na koncie - wysokooprocentowane doświadczenia.

Dołączyłam do serwisu ponieważ: "Nie ma takiej okoliczności, w której czytanie by szkodziło, a już przy pisaniu? Otóż przy pisaniu czytać należy jak najwięcej – utalentowanemu nie zaszkodzi, grafomana nie wyleczy" Jerzy Pilch

Ilość odsłon: 127195

Komentarze

wrzesień 05, 2013 17:27

Przepraszam Małgosiu za "Ewunie" sama nie wiem dlaczego tak wypaliłam, myślę, że nie gniewasz i jesteś przyzwyczajona do moich niewypałów...;))))pozdrawiam dzięki za poczytanie chaosu i za uśmiech co do fotki ;)r

Konto usunięte

2-3

wrzesień 05, 2013 02:04

nie ma za co.

Konto usunięte

2-22-22-22-22-2

sierpień 22, 2013 10:06

I w zawiłości słów jawić się będą
Przybłęda co moralizować potrafi i szuka sposobu by eem serca trafić
Ja kocham co opuściła mnie haniebnie
Za miłość do rzeczy zwykłych i wzniosłych
Za to, że bardziej uważałem
Ja wiem ze zazdrość
Ale nie
Miłość objawiona
Jest taka prosta
Moja
Jest ot tu
Koło mnie

Konto usunięte

2-22-22-22-22-2

sierpień 22, 2013 09:59

I zawiości słów jawić siębęda
Przyblęda co moralizować potrafi i szuka sposobu by eem serca trafić
Ja kocham one mój a co opuściła mnie chaniebnie
Za miłość do rzeczy zwykłych i wzniosłych
Za to że bardziej uważałem
Ja wiem ze zazdrość
Ale nie
Miłość ojawiona
Jaest taka prosta
Moja
Jest ot tu
Kolo mnie

sierpień 10, 2013 14:17

Pamięta Pani wywaloną moją publikację,- żart, w której to deczko żartowałem pisząc o osobach nazywających się podobnie do współczesnych pisarzy i poetów? Czy jeśli zmienię bardziej ich nazwiska...,,przejdzie"? Na ,,Nieszufli" przeszła... Czy na Poemnie ma panować zamordyzm? Czy to Poema Północna rządzona przez Urząd kontroli publikacji im. Kim Dzong Lenina?
Czy (nawet trochę nieparlamentarny) żart jest wrogiem tego serwisu? Przecież nie obraziłem nikogo...

sierpień 08, 2013 11:52

Małgosiu, dzięki jeszcze raz za komentarz
_ Co do 'Biurka Krytyków' ---- nie będę tam wstawiać niczego, bo "bardzo" się domyślam, co też Paweł mi napisze... moich słabości warsztatowych (o czym już kiedyś Sue napisałem) jestem świadom i nie o to chodzi, by mi je spec, któryś może z rzędu raz, wytykał. ... Inną kwestią jest natomiast odbiór pisanych przeze mnie tekstów przez "zwykłego" czytelnika - jego wrażenia, EMOCJE - tylko po to piszę ...serwer, czy szuflada są przepastne, łagodnie połkną każdą rzecz i nie odpowiedzą, czy zakłuło serce przy jakimś wersie, czy tylko rozśmieszyło...

Pozdrawiam
.

sierpień 07, 2013 10:14

... "tym razem nie znalazłam Ciebie w Tobie :) "
_Ech, Małgosiu - mnie nie chodzi o to, by dopatrywać się zawsze wspólnego mianownika we wszystkich (u)tworach, które zamieszczam. Ja czasem mieszam style, konwencje - mam wiele twarzy. Pytanie brzmi, czy te "inne rzeczy" są też dobre, czy nie.
_Małgosiu, oceń sam tekst, a nie "mnie" w tym tekście - plis

sierpień 05, 2013 00:10

dzięki Małgoś postaram się przemyśleć twoje słowa, pewnie w wielu kwestiach masz rację ;)pozdr.dobrej nocy

Konto usunięte

2-22-22-22-22-2

lipiec 23, 2013 09:30

Witaj Emałgorzato.
Nie było mnie na Poemie trzy tygodnie. Znów byłem na odwyku; ))
Dzięki za to co do mnie napisałaś.
Miałem trochę tam czasu zastanowić się nad tym.
Poezja to skrajnie elitarna dziedzina a w pędzącym na oślep świecie tylko nielicznym szczęściarzom
przytrafia się możliwość zgłębiania jej tajemnic. Od początku posługujemy się symbolami.
Słowa na papierze przemawiają o ile znamy rodowód poszczególnych. przeglądając nasz dorobek intelektualny można się czasem zachwycić i nawet być z tego dumnym. Niestety język ciała gestów mimiki dominuje w życiu stadnym. Wydaje się że humanistyka musi zostać bezwzględnie zmatematyzowana ale ta druga jest jeszcze bardziej elitarna i tajemna. Z metafizyki podleczył mnie najpierw Hume a ostatecznie dobił ja we mnie Dawkins. Ale tęsknie za nią niczym za utracona kochanką: ) lub tą młodzieńczą niewinnością. Geny i pamięć potomnych recepta na nieśmiertelność?
Obserwując tłum tkwiący w błędach tradycji budzą się we mnie sprzeczne emocje, zazdrość i współczucie bo oklaskują najczęściej samozwańczych mędrców, proroków a w najgorszym przypadku polityków na usługach szarych eminencji . Zazdrość dlatego bo lżej i bezpieczniej nie wiedząc za wiele
a współczucie to sama wiesz. Dzięki Bogu;) mamy paru rzetelnych historyków wiec może kiedyś wszystko się wyjaśni. Mówiąc słowami poety długo podróżowałem po nieznanych wzbudzonych oceanach bezmyślności i chyba jedynym przyjaznym portem jest miłość. Ukochana kobieta,(może być homoseksualnie, jak kto woli) gromadka dzieci, dom otoczony ogrodem .Ziemia obiecana.: ))
czasami za daleko patrzymy i szukamy, nie widząc tego co w zasięgu ręki.
Przekonałem się na własnej skórze.
A ja znów w podroż szukać utraconego raju.
„stoczyć jeszcze jeden bój
ostatnią walkę jaka będzie mi dana
żyć a zarazem zakończyć ten znój” to z „Przetrwania” Carnahana

Ale zadąłem patosem;))

pozdrawiam
manfred

Konto usunięte

2-42-4

lipiec 22, 2013 07:49

myślę, że każdy pisze teksty lepsze i gorsze, choćby nie wiem, jak długo pisał :). sama nie traktuję tego wiersza poważnie, tym bardziej nie wymagałam tego od Czytelnika. Toteż komentarz poprzedzający Pani wypowiedź, raczej mnie zaskoczył, niż połechtał. :) Wyjaśniając zaś kwestię umierania - tak lekki do niej stosunek wynika z faktu, iż jest to własna śmierć,dlatego też potraktowana mniej serio. pozdrawiam i dziękuję za komentarz - liczyłam na krytykę! :)