Z uwagi na ustawienia prywatności nie wszystkie dane tego użytkownika są widoczne

Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Nazywam się: Maracas

Trochę o mnie: Małopolanin. Urodzony w 1987 roku. Pochodzi z Tarnowa. Licencjat polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor tomów: W osierdzie (2017), Potępiony (2016), Człowiek z końca frazy (2016), Walkirie. Noc ciszy (2016), Imperium Polonicum (2016), Opracowanie edytorskie (2015), Ars poetica (2015), Całkowite zaćmienie (2015), Http (2015), Niecierpliwy (2013) oraz tomiku Życie jak poemat (2012). Pomysłodawca Almanachu Literackiego Młodych Synekdocha (2015–2016). Publikował również w Miesięczniku Literackim Akant, 2Miesięczniku Pismo Ludzi Przełomowych, w Almanachu Aspiracje, Kajecie Dziś będę poetą, prasie katolickiej i w Internecie na łamach Biura Literackiego oraz portalach: eGminy.eu, www.poema.pl i www.liternet.pl. Pasjonuje się muzyką, sportem, turystyką górską oraz dobrą książką. - Te wersy są dla mnie wszystkim, jak słowo w akcie stworzenia, jak ziemia nad morzem, jak morze w ziemi. Uwielbiam Broniewskiego, Mickiewicza, Nicolása Guillén'a i poetów Nowej Fali. Podróżnik, meloman wieczny

Ilość odsłon: 37610

Komentarze

styczeń 21, 2017 17:28

https://m.youtube.com/watch?v=zG8u0YLeN1w
A to pamiętasz?

styczeń 12, 2017 21:02

nie wiem, mnie zafascynował związaniem z Cut Orgią Holdcuta, świetne kawałki razem zrobili. wiesz, ja jego związek z UMC traktuje jako pomyłkę, jeden z lepszych freestylowców w polsce, chciał nagrać legal, podpisał kontrakt i wdepnął... podobnie jak ascetocholix który wydał płytę pierwszą, Doniu nawet był na teledysku Molesty, a później się zaczęło... szambo. a związek dużego Pe z UMC miał jeden pozytywny skutek, jego beef z Pihem czyli klasykę jak dla mnie.
też nie wiem co z nim, ale jako gość u holdcuta pokazał parę dobrych tekstów

styczeń 11, 2017 21:19

https://www.youtube.com/watch?v=06N6a4IX27s

grudzień 29, 2016 19:15

Nie ma sprawy Maks, możemy się wymienić swymi tomikami, znam swoją wartość, bo liczni czytelnicy tomiku mi okazują aprobatę. Ja piszę prosto dla wszystkich zrozumiale, a negatywny opinii nie słyszałem. Może usłyszę, ale jak na razie pytają mi się o następne wydanie. Nosa nie zadzieram i w nikogo nie zaczepiam, lecz ja jestem zaczepiany. Tylko się bronię w ten sam sposób, nauczyłem się tu!
Pozdrawiam :)

grudzień 29, 2016 18:11

Ty nie przywołuj mnie do porządku tylko zdziska, bo zachowuje się nie dość że prymitywnie to jeszcze żenująco, a fałsz jaki z niego bije to widać na odległość, a co się tyczy mojej matki, już dawno się jej wyrzekłem, nie pamiętasz? nawet jej wiersz napisałem na " Dzień Matki " w którym nie przedstawiłem ją w pozytywnym świetle. Jak sobie zasłużyła tak se ma

grudzień 15, 2016 23:00

Ja nie chcę wartościować, ale Krzysiek generalnie trzyma poziom. Nie trzeba się litować nad jego tekstami. Zdzichu, ty moim zdaniem dopiero aspirujesz na poetę. Masz frazy, które mogą zainteresować ale jest ich troszkę za mało. To, że dużo pisze, to może nie jest wada, bo ja też dużo piszę, ale staram się abym, to co napiszę nie zakrawało o hańbę względem nie siebie, ani nas Czytelników tylko Poezji. Bo każdy krytyk wystawi mi opinię, zresztą może podeślę Ci Zdzichu jakiś mój tomik. Zobaczysz moje początki albo już później, kiedy rozwinąłem swój warsztat - tu, właśnie tu na Poemie, i to dzięki wam mogę teraz publikować. W różnych środowiskach są różne opinie ale poema generalnie jest portalem z potencjałem. Który tworzymy my, czytelnicy i autorzy. Ale nie lubię tekstów, które nic nie mówią - Zdzichu Twój ostatni tekst jest po prostu słaby. I nie zadzieraj nosa. No! :)

grudzień 15, 2016 22:19

Krzychu Ty się zajmij swoimi gniotami, bo nie odpowiadasz tylko atakujesz. Walisz takie gnioty, z litości Cię chwalą bo mają ubaw z Ciebie . Jak Ty swoje wydmuszki możesz wierszami nazywać?

grudzień 15, 2016 22:11

He, he, aleś mi dowalił :)
Zdzichu, gdybyś ty takiego gniota stworzył, co jest oczywiście niemożliwe, wręcz absolutnie niewykonalne to by cię ta twoja publiczność to twoje polonistyczne środowisko które rzekomo czyta te twoje gnioty na rękach nosiła, powiedz mi jedno, jak ci nie wstyd codziennie wstawiać gniota, jesteś rekordzistą na tym portalu, 500 publikacji 500 gniotów, takiego fenomenu poema jeszcze nie miała, jesteś pozbawiony jakiegokolwiek wstydu, to ile jeszcze zostało godzin do następnej publikacji? 22? Sam zobacz, Maks rzadko krytykuje w negatywny sposób, ale nawet i jego ponosi gdzie musi przeklinać czytając twoje szmiry, nie mające nic wspólnego z poezją, ty ją profanujesz, degradujesz do stopnia szeregowca, cieszy cię to? lubisz ośmieszać poezję i z niej kpić? są jakieś granice jak to celnie nazwał Paweł Podlipniak

grudzień 15, 2016 21:57

Co tak cicho Krzychu, wstyd Ci za tego gniota! Kosz!!!

grudzień 15, 2016 21:09

Hej Krzychu a to arcydzieło to kogo?
"Nie można przełknąć snu................. ha,ha - to popij
nocą światła stoją koło ................. na baczność pewnie
drogi szeregiem................... a może wzdłuż, drogi co?
chmury wiszą tuż nad czołem"
Po jakiemu to? światła stoją koło drogi w szeregu.
Czy dalej bzdury, które wypisujesz pokazywać?
Tutaj ciała dałeś gniot nad gnioty!!!