Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Pamiętam ten rok.
Pamiętam jak dziś.
Moja pierwsza komunia święta o krok,
A nad Tobą już drewniany krzyż.

Pamiętam, ile łez wylałem,
Jak ogarnęła mnie trwoga.
Długo za Tobą, Mamo, płakałem.
Ale ty już byłaś u Boga.

Pamiętam, że się bałem.
Czy Twój obraz z mej pamięci zniknie?
Lecz w moim sercu zachowałem
Matczyną twarz, co młodością kwitnie.

Wiem, że na mnie czekasz.
Jak dziecko do Ciebie tęsknię!
Za niecierpliwość mnie nie każ,
Na pożegnanie ziemskiego świata tylko westchnę

I pójdę prosto przed obliczę Boga...
I zapłaczę jeszcze raz...
Ilość odsłon: 1803

Komentarze

sierpień 17, 2011 09:32

Zresztą "Profile Cyrenejczyka" też są warte uwagi. "Mój mały świat: sprawiedliwość ściśnięta kleszczami norm"

sierpień 17, 2011 09:29

Mithril: Zanim cokolwiek napiszę, nadmienię, że religijny nie jestem, wprost przeciwnie. I to bardzo przeciwnie. A przechodząc do meritum: Bzdurę napisałeś taką, że ręce mi opadły z taką siłą, aż naderwałem stawy barków. "Rymy częstochowskie"? Nigdy nie czytałeś "Kamieniołomom" Wojtyły jak sądzę, a jego twórczość oceniasz zapewne po zbiorze piosenek, czy późniejszych liryków. A ja myślałem, że żeby o czymkolwiek mówić, trzeba poznać to od podszewki. Do diabła z takimi 'krytykami' jak Ty. Brak Ci po prostu wiedzy. Co do wiersza, pod którym piszę - nawet nie skomentuje. Religijna grafomania, to najgorsza forma grafomanii jaką kiedykolwiek czytałem.

lipiec 10, 2011 23:30

Podoba mi sie. Dobry wiersz zdecydowanie na plus moim skromnym zdaniem. Ciekawe jakie wiersze Mithril pisal jak byl w Twoim wieku ???

Konto usunięte

2-1

marzec 19, 2011 07:27

Czyżby xlax w twoim mniemaniu „pozja religijna” nie podlegała ocenie?....................przecież to nie jest cicha modlitwa do wiadomego adresata…………..a „utwór” na forum poddany krytyce/ocenie……………K. Wojtyła był grafomanem – bardziej w prozie zaszlał i dramacie…………….ale też pisał „wiersze” od czapy z częstochowskimi rymami…………..i jakoś (poza moherami i klerem) świat na punkcie jego twórczości nie oszalał…………….za wykształcenie, erudycję, wiedzę, mądrość/pewną mentorskość – Ogromny Szacunek dla Karola…………….ale „wiersze”, to lepsze na Bej spotkamy…

marzec 18, 2011 19:53

Cóż tu oceniać - poezja religijna.

Konto usunięte

2-1

marzec 18, 2011 11:37

nie ujmuję uczuciom autora, ale nie wszystko co nim targa w równej mierze zatarga czytelnikiem...............rym elementarzowy i arytmia, z treścią żenującą, acz nie najgorszym początkiem...........na youtube jest taki fajny serialik zatytułowany "Pitu-Pitu"...........i tak też odbieram powyższy tekst...